exit

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alışveriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki mesafeli satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

İşbu sözleşme 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

 

MADDE 1 – TARAFLAR

 

MADDE 1.1 - SATICI

 

Ünvan : SİBA KOZMETİK İHRACAT İTHALAT LTD. ŞTİ.

Adres : Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. 3 Ağaoğlu My Office 212

K:7 D:122 Bağcılar, İstanbul

Mersis Numarası: 0770 0424 6340 0018

Telefon: 0 212 809 24 71

Faks: 0212 809 24 73

E-mail: info@inglottr.com

 

 

MADDE 1.2 - ALICI

 

Müşteri olarak www.inglottr.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

 

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

 

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya www.inglottr.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. İş bu sözleşme Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca ALICI'nın tüketici olması halinde (ürün ve/veya ürünlerin mesleki ve/veya ticari bir amaç ile satın alınmaması halinde) geçerlidir.

                     

 

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ, ÖDEME VE TESLİMAT ŞEKLİ

 

Malın/ Ürünün / Hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, vergiler dahil satış bedeli, ödeme şekli aşağıda açıkça belirtilmiş olup, iş bu bilgiler ALICI tarafından kabul edilmiştir.

 

Ürün Bilgileri:

Ürün Adı

Ürün Kodu

Adet

Ürünün Fiyatı (Toplam)

 

 

 

 

Satış Fiyatı:

İndirim:

Kargo Ücreti:

Toplam Tutar (KDV Dahil):

Ödeme Şekli:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Fatura Adresi:

 

 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve cayma hakkına ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

 

 4.2- ALICI’nın, ürün satın alabilmesi için 18 yaşı veya üzerinde olması veya 18 yaşın altında ise yasal temsilcileri tarafından usulüne uygun şekilde yetkilendirilmiş olması, tüketici olmaları ve web sitemize üye olması gerekmektedir.

 

4.3 - Siparişin verilmesinin ardından ALICI’ya siparişin alındığını teyit eden bir e-posta ile birlikte işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi gönderilecektir.

 

4.4 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

 

4.5- Teslimat masrafları (kargo ücreti vb.), aksi SATICI tarafından açıkça belirtilmediği sürece, ALICI’ya aittir.

 

4.6- Adreste teslim edilmiş ürünlerin, teslimatı anında ALICI'nın bizatihi adresinde bulunmaması durumunda, SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi ve/veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden ve/veya adreste bulunmamasından SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde ALICI`nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

4.7- ALICI, ürünü teslimat anında mutlaka kontrol etmelidir. Teslimat sırasında ürün hasarlı tespit edilirse ALICI, kargo şirketine tutanak tutturmak suretiyle ürünü kabul etmemekle sorumludur. Teslimat yapıldıktan sonra hasarlı ürün tespitinden hiçbir surette SATICI sorumlu tutulamayacaktır.

 

4.8 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.9 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.10 - Kredi kartı ile ödemelerde ALICI’nın bankası kampanyalar düzenleyerek ALICI’nın taksit adedini belirleyebilir ve/veya seçtiği taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar ALICI’nın bankasının inisiyatifindedir ve SATICI’nın bilgisi dâhilinde olması halinde ise SATICI web sitesinde kampanyalar hakkında bilgi verilebilecektir. Taksit sayısı, tutarı ve tutarlarının aylara dağılımı, ödeme planının oluşturulması tamamen ALICI’nın bankasının inisiyatifindedir. Kapıda Ödeme seçeneğinde ise ürün teslimatını gerçekleştiren anlaşmalı kargo şirketi siparişin tahsilatını teslimat sırasında nakit ya da kredi kartı ile yapacaktır. Kapıdan Ödeme ile yapılan alışverişlerde ilgili fatura tutarına “Kapıdan Ödeme Hizmet Bedeli” eklenecektir. ALICI, vadeli satışlarda yürürlükteki mevzuat uyarınca faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin bankası ile aralarındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını bildiğini ve bu durumu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

4.11- Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde ALICI, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren ödeme tutarını tüketiciye iade eder ve SATICI ise siparişi kendiliğinden iptal eder. Bununla birlikte ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI'ya teslim edilmiş olması halinde ürünün 3 (üç) gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. SATICI'nın ürün iadesini kabul etmeme ve ürün bedeli alacağını yasal takibe koyma hakkı dahil diğer her türlü yasal hakları saklıdır.

 

4.12- İade edilecek ürünlerin Yurtiçi kargo ile gönderilmesi tavsiye olunur. Sevkiyat sırasında kaybolan ürünlerden SATICI sorumlu tutulamayacaktır.

 

4.13- Ürünlerin iade edileceği adres aşağıdaki şekildedir.

Adres: SİBA KOZMETİK İHRACAT İTHALAT LTD. ŞTİ.

            Tel: 0 212 809 24 71

            Fax: 0 212 809 24 73

            E-mail: info@inglottr.com

Detaylı iade koşulları için 0 212 809 24 71 arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

 

 

MADDE 5- MÜCBİR SEBEP

 

SATICI  mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 15 (onbeş) iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKI  VE ÜRÜN İADESİ

 

6.1- ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkına sahiptir ve işbu süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI’ya teslim edilmek üzere gönderilmesi gerekmektedir.

 

6.2- Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ilgili madde hükümleri çercevesinde ürünün ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmamış, bozulmamış, denenmemiş, hiç bir şekilde kullanılmamış ve hasar görmemiş olması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Eğer iadesi yapılan ürünler hasarlı, açılmış, bozulmuş, denenmiş veya kullanılmış ise ürün iadesi alınmayacaktır.


6.3- Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya  teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Bu tutarın ALICI’nın bankasına iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması ve ne şekilde yansıdığı tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler ve taksitli satış iadeleri için SATICI’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını peşinen kabul eder.

 

6.4- İade işlemlerinin yapılabilmesi için ALICI’ya gönderilmiş olan ve iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra Satıcı’ya ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. Fatura aslı gönderilmez ise ürün, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

 

6.5- Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

 

MADDE 7- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

7.1- Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

7.2-  Ürünün tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış, bozulmuş, denenmiş, bir şekilde kullanılmış ve/veya hasar görmüş veya SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olmayan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

 

7.3-  Kutusuz, ambalajsız, mühürsüz veya paketlenmemiş olarak satılan ürünlerin, teşhir ürünlerinin ve/veya defolu ürünlerin satışlarında ürünün kendi sayfasında yer alan açıklamada da belirtildiği üzere ürün iadesi kabul edilmez ve cayma hakkı kullanılamaz.

 

7.4- Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

 

MADDE 8- UYGULANACAK HUKUK VE UYUŞMAZLIK DURUMUNDA YETKİLİ MAHKEME

 

İş bu sözleşme Türk Hukuku’na tabidir. Bu sözleşme'den doğabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca yasa gereği her yıl belirlenen/ilan edilen parasal sınırlar dahilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevli ve yetkilidir. ALICI, bu çerçevede, kendisinin veya dilerse SATICI'nın ikametgahındaki Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilir.

 

ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve cayma hakkına ilişkin tüm bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve tüm bu hususları elektronik ortamda görerek, gerekli teyidi/onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Siparişin sonuçlanması/verilmesi durumunda ALICI’nın ödeme yükümlülüğü doğar ve ALICI işbu 8 (sekiz) maddeden oluşan sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

 


HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OL

Fırsatlardan ilk faydalanan sen ol